KONST / Litografier / Litografi 9894194
*
nr 989 4194
Maurice Estève
(1904-2001), Frankrike
Litografi, Maurice Estève (1904-2001), Bank Street 1967, signerad. 96/125, 65, 5x46. Moestrup 44
Maurice Estève, fransk bildkonstnär född i Culan, Frankrike 1904, död där 2001.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2015
kl 19:06:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/10 19:01:23
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Maurice Estève
Maurice Estève, fransk bildkonstnär född i Culan, Frankrike 1904, död där 2001.
Läs mer om Maurice Estève
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt grafik litografi litografier maurice estève
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Maurice Estève
Maurice Estève, fransk bildkonstnär född i Culan, Frankrike 1904, död där 2001.
Läs mer om Maurice Estève
nr 989 4194
Maurice Estève
(1904-2001), Frankrike
Litografi, Maurice Estève (1904-2001), Bank Street 1967, signerad. 96/125, 65, 5x46. Moestrup 44
Maurice Estève, fransk bildkonstnär född i Culan, Frankrike 1904, död där 2001.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 3.000 kr |
| Såld: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/10 19:01:23 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Maurice Estève
Maurice Estève, fransk bildkonstnär född i Culan, Frankrike 1904, död där 2001.Läs mer om Maurice Estève
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt grafik litografi litografier maurice estève
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



