KONST / Litografier / Litografi 14096006
nr 1409 6006
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Litografi, Oldenburgs Studio (Ghost edition). Signerad, numrerad 13/19. Bladets mått: 100x127 cm, oramat löst blad
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
500 kr
måndag 2 augusti 2021
kl 20:16:30
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt