KONST / Litografier / Litografi 7931583
nr 793 1583
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Litografi, Lars Norrman (1915-1979), matador, 303/400, signerad, motivets mått: 64x30
Kondition: fuktfläck
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
måndag 26 november 2012
kl 18:41:12
23/11 09:32:39
100 kr
24/11 17:01:36
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman