KONST / Litografier / Litografi 7245517
nr 724 5517
Lage Lindell
(1920-1980), Sverige
Litografi, Lage Lindell (1920-1980), Figurer. Sign. 92/150, 51 x 76
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 7 november 2011
kl 19:00:56
200 kr
400 kr
Lage Lindell
Läs mer om Lage Lindell
Signe Persson-Melin (f. 1925)