KONST / Litografier / Litografi 13863267

nr 1386 3267

Karl Axel Pehrson

(1921-2005), Sverige

Litografi, Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, numrerad 51/750. Motivet: 28x20cm, yttermått inklusive ram: 38x28cm

Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 22 mars 2021
kl 19:18:14

20/3 16:01:20 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 22 mar

Karl Axel Pehrson

Läs mer om Karl Axel Pehrson