KONST / Litografier / Litografi 13862032

nr 1386 2032

Karl Axel Pehrson

(1921-2005), Sverige

Litografi, Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, numrerad 37/50, daterad -87. Motivet: 30x50, yttermått inklusive ram: 46x67 cm

Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 22 mars 2021
kl 20:50:58

5/3 23:05:29 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 22 mar

Karl Axel Pehrson

Läs mer om Karl Axel Pehrson