KONST / Litografier / Litografi 12113123
nr 1211 3123
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Litografi, "Delfinisk rörelse". Signerad, daterad 1952, numrerad PT 3/10. Motivet: 42x29 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 22 oktober 2018
kl 20:33:22
2.600 kr
22 okt
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson