KONST / Litografier / Litografi 13745219
nr 1374 5219
Josef Jungwirth
(1869-1950), Österrike
Litografi, "Eine Sitzung des Niederösterreichischen Landtages 1908", ej signerad. Motivet: 42x80 cm
Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 25 januari 2021
kl 20:07:52
200 kr
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
Josef Jungwirth
Läs mer om Josef Jungwirth