KONST / Litografier / Litografi 14834040

nr 1483 4040

Jan Richert

(1927-2012), Sverige

Litografi, "Stockholms ström och Kungliga Operan". Signerad, numrerad 246/360, daterad 1981. Bildmått. Ca 25x38 cm, yttermått inklusive ram. 41x52 cm

Jan Richert, svensk bildkonstnär född 1927, död 2012.

måndag 22 augusti 2022
kl 20:08:22

Jan Richert

Läs mer om Jan Richert