ART / Lithographs / Litograph 10695037
*
nr 1069 5037
Jürgen von Konow (1915-1959), 36/100, näten torkas, subject: 22x47,
LITOGRAPH, Jürgen von Konow (1915-1959), 36/100, näten torkas, motivet: 22x47
Droit De Suite
Estimate:
500
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday November 14 2016
at 18:55:42
- Bid history
Time
Bidder
Bid
12/11 11:59:03
1
250 kr
14/11 18:50:23
2
Vinnande bud
- Thema-auction
Nov 14
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik jürgen von konow litografi litografier näten torkas svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8372 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Westin (b. 1939), Sweden. "Havet". Signed, num..//
Present: SEK 150
Auction ends
today
20 maj at 19:21
-
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 150
Auction ends
today
20 maj at 20:01
-
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 20:45
-
8217 LITOGRAPH
efter Henri de Toulouse-Lautrec, ej signerad numre..//
Present: SEK 450
Auction ends
today
20 maj at 19:51
-
7235 LITOGRAPH IN C..
Elis Ã…slund (1872-1956), Sweden. Mountains. Signed..//
Auction ends
today
20 maj at 19:46
-
8270 LITOGRAPH IN C..
Inge Schiöler (1908-1971), Sweden. Signed, numbere..//
Present: SEK 1200
Auction ends
today
20 maj at 19:34
*
Read more about 50/60-tal
nr 1069 5037
Jürgen von Konow (1915-1959), 36/100, näten torkas, subject: 22x47,
LITOGRAPH, Jürgen von Konow (1915-1959), 36/100, näten torkas, motivet: 22x47
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 500 |
Sold: | SEK 300 |
Auction date: |
Monday November 14 2016 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
12/11 11:59:03 | 1 | 250 kr |
14/11 18:50:23 | 2 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Nov 14
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik jürgen von konow litografi litografier näten torkas svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8372 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Westin (b. 1939), Sweden. "Havet". Signed, num..//
Present: SEK 150
Auction ends
today
20 maj at 19:21 -
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 150
Auction ends
today
20 maj at 20:01 -
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 20:45
-
8217 LITOGRAPH
efter Henri de Toulouse-Lautrec, ej signerad numre..//
Present: SEK 450
Auction ends
today
20 maj at 19:51 -
7235 LITOGRAPH IN C..
Elis Ã…slund (1872-1956), Sweden. Mountains. Signed..//
Auction ends
today
20 maj at 19:46 -
8270 LITOGRAPH IN C..
Inge Schiöler (1908-1971), Sweden. Signed, numbere..//
Present: SEK 1200
Auction ends
today
20 maj at 19:34