KONST / Litografier / Litografi 5991089
*
nr 599 1089
Helmtrud Nyström
(f. 1939), Sverige
Litografi, Helmtrud Nyström, "Slussvaktarens kvinna", 107/125, 63x59
Helmtrud Nyström, svensk målare och grafiker född i Hannover 1939, sedan 1962 bosatt i Lund.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 september 2009
kl 17:16:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/9 13:25:27
1
150 kr
11/9 07:33:07
1
200 kr
12/9 11:51:40
1
250 kr
14/9 11:59:28
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Helmtrud Nyström
Helmtrud Nyström, svensk målare och grafiker född i Hannover 1939, sedan 1962 bosatt i Lund.
Läs mer om Helmtrud Nyström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik helmtrud nyström litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6018 Färglitografi
Helmtrud Nyström (f. 1939), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:39
*
Helmtrud Nyström
Helmtrud Nyström, svensk målare och grafiker född i Hannover 1939, sedan 1962 bosatt i Lund.
Läs mer om Helmtrud Nyström
nr 599 1089
Helmtrud Nyström
(f. 1939), Sverige
Litografi, Helmtrud Nyström, "Slussvaktarens kvinna", 107/125, 63x59
Helmtrud Nyström, svensk målare och grafiker född i Hannover 1939, sedan 1962 bosatt i Lund.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 100 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 september 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/9 13:25:27 | 1 | 150 kr |
| 11/9 07:33:07 | 1 | 200 kr |
| 12/9 11:51:40 | 1 | 250 kr |
| 14/9 11:59:28 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Helmtrud Nyström
Helmtrud Nyström, svensk mÃ¥lare och grafiker född i Hannover 1939, sedan 1962 bosatt i Lund.Läs mer om Helmtrud Nyström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik helmtrud nyström litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6018 Färglitografi
Helmtrud Nyström (f. 1939), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:39



