KONST / Litografier / Litografi 12861184
nr 1286 1184
Hans Hartung
(1904-1989), Tyskland
Litografi, Signerad, numrerad 62/75. Motivet: 59x86cm, inget glas
Hans Hartung, tysk-fransk målare född 1904 i Leipzig, död 1989 i Antibes.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 4 november 2019
kl 18:37:43
500 kr
1.000 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
Hans Hartung
Läs mer om Hans Hartung