KONST / Litografier / Litografi 12224488
nr 1222 4488
Gunnar von Gegerfelt
(f. 1926), Sverige
Litografi, Stockholmsutsikt från Stadshuset. Signerad, numrerad 94/550. Motivet: 38x49 cm
Gunnar von Gegerfelt, född i Laholm 1926, svensk målare och keramiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 10 december 2018
kl 19:41:54
10/12 12:12:01
Gunnar von Gegerfelt
Läs mer om Gunnar von Gegerfelt