KONST / Litografier / Litografi 14024017
nr 1402 4017
Gunnar Norrman
(f. 1912), Sverige
Litografi, Signerad, numrerad 36/120, daterad 1952. Motivet: 29x18, yttermått inklusive ram: 43x31 cm
Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 7 juni 2021
kl 18:38:39
5/6 07:43:23