KONST / Litografier / Litografi 10656362
nr 1065 6362
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Litografi, Einar Forseth (1892-1988), Norr Mälarstrand, signerad, 1952, motivet. 35x45
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 31 oktober 2016
kl 20:44:50
30/10 07:41:24
Einar Forseth
Läs mer om Einar Forseth