KONST / Litografier / Litografi 15418205
*
nr 1541 8205
Curt Clemens
(1911-1947), Sverige
Litografi, Signerad, daterad -47, kaffepaus, 41x34 cm, yttermått inklusive ram: 57x50 cm
Curt Clemens, född 1911 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 22 maj 2023
kl 18:12:57
- Konstnär/Designer
Curt Clemens
Curt Clemens, född 1911 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Läs mer om Curt Clemens
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt clemens grafik kaffepaus litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54
*
Curt Clemens
Curt Clemens, född 1911 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Läs mer om Curt Clemens
nr 1541 8205
Curt Clemens
(1911-1947), Sverige
Litografi, Signerad, daterad -47, kaffepaus, 41x34 cm, yttermått inklusive ram: 57x50 cm
Curt Clemens, född 1911 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 maj 2023 |
- Konstnär/Designer
Curt Clemens
Curt Clemens, född 1911 i Stockholm, död 1947, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Curt Clemens
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt clemens grafik kaffepaus litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54



