KONST / Litografier / Litografi 14997362
*
nr 1499 7362
Brita Streijffert
(1917-2006), Sverige
Litografi, Signerad, numrerad 7/290, -76. Bildmått: 56x47 cm, yttermått inklusive ram: 75x64 cm
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 oktober 2022
kl 18:21:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 18:16:03
1
100 kr
31/10 10:17:25
2
350 kr
31/10 17:48:32
3
200 kr
31/10 17:48:32
2
250 kr (Budbetjänt)
31/10 17:48:41
3
300 kr
31/10 17:48:41
2
350 kr (Budbetjänt)
31/10 17:50:37
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Brita Streijffert
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.
Läs mer om Brita Streijffert
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brita streijffert grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Brita Streijffert
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Brita Streijffert
nr 1499 7362
Brita Streijffert
(1917-2006), Sverige
Litografi, Signerad, numrerad 7/290, -76. Bildmått: 56x47 cm, yttermått inklusive ram: 75x64 cm
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 oktober 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/10 18:16:03 | 1 | 100 kr |
| 31/10 10:17:25 | 2 | 350 kr |
| 31/10 17:48:32 | 3 | 200 kr |
| 31/10 17:48:32 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 31/10 17:48:41 | 3 | 300 kr |
| 31/10 17:48:41 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 31/10 17:50:37 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Brita Streijffert
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.Läs mer om Brita Streijffert
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brita streijffert grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



