KONST / Litografier / Litografi 11208648
nr 1120 8648
Arthur Secunda
(f. 1927), USA
Litografi, Arthur Secunda, springande grupp, 41/50, signerad, 1968, motivet: 50x45
Arthur Secunda, amerikansk bildkonstnär född i New Jersey 1927.
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
måndag 31 juli 2017
kl 18:31:21
19/7 15:48:32
Arthur Secunda
Läs mer om Arthur Secunda