ART / Lithographs / Litografi 4061122
nr 406 1122
Stig Lindberg
(1916-1982), Sverige
Lenght: ()
Litografi, 'Äktenskapet', Stig Lindberg (1916-1982), 1979, man och kvinna med fågelhår i blått, grönt och rosa mot svart, 40 x 32 cm, signerad med blyterts: ”Stig L -79', dedikation i blyerts: 'Till Karin och Kjell 30.11.79 Handkolorerad lito provex'
Stig Lindberg, born 1916, dead 1982, Swedish designer and artist.
300
SEK 3200
Monday April 10 2006
at 16:00:00
600 kr
400 kr
600 kr
700 kr
1.100 kr
1.100 kr
1.600 kr
6
1.400 kr
6
1.700 kr
7
2.000 kr
6
1.900 kr
8
hidden*
Stig Lindberg
Read more about Stig Lindberg