KONST / Litografier / Litograf 15054023
nr 1505 4023
Bo Ã…ke Adamsson
(f. 1941), Sverige
Litograf, Dansande par signerad och numrerad 24/225. Bildmått: 42x33 cm, yttermått inklusive ram: 61§x49 cm
Bo Åke Adamsson, svensk målare, skulptör och grafiker född i Stockholm 1941.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 28 november 2022
kl 18:43:34
28/11 03:33:43
Bo Ã…ke Adamsson
Läs mer om Bo Ã…ke Adamsson