KONST / Litografier / Linoliumtryck 8078150
nr 807 8150
Palle Nielsen
(1920-2000), Danmark
Linoliumtryck , på rispapper, 3 st, Palle Nielsen, 60-tal, motivets mått: 17x25 + 12x15
Palle Louis Nielsen, dansk tecknare och grafiker född 1920, död 2000.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 11 februari 2013
kl 18:34:21
11/2 17:56:30
Palle Nielsen
Läs mer om Palle Nielsen