ÖVRIGT / Textilier & Vintage / Linneservetter 15143295
*
nr 1514 3295
Linneservetter
26 st, olika, några med monogram, ca 56-75x56-90 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 januari 2023
kl 20:55:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/12 19:46:09
1
100 kr
1/1 10:58:14
2
150 kr
2/1 08:27:47
3
200 kr
6/1 10:22:29
4
250 kr
8/1 23:38:48
5
300 kr
8/1 23:44:17
4
350 kr
9/1 18:36:02
6
400 kr
9/1 18:45:22
7
Vinnande bud
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: linneservetter några med monogram olika textilier vintage
-
9062 Parti linneduk..
6 dukar om 110x330 cm, 130x190 cm, 160x200 cm, 115..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:58
-
3127 Resväska
Läder, 1940-tal, 51x31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:03
*
Linneservetter
nr 1514 3295
Linneservetter
26 st, olika, några med monogram, ca 56-75x56-90 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 januari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/12 19:46:09 | 1 | 100 kr |
1/1 10:58:14 | 2 | 150 kr |
2/1 08:27:47 | 3 | 200 kr |
6/1 10:22:29 | 4 | 250 kr |
8/1 23:38:48 | 5 | 300 kr |
8/1 23:44:17 | 4 | 350 kr |
9/1 18:36:02 | 6 | 400 kr |
9/1 18:45:22 | 7 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: linneservetter några med monogram olika textilier vintage
-
9062 Parti linneduk..
6 dukar om 110x330 cm, 130x190 cm, 160x200 cm, 115..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:58 -
3127 Resväska
Läder, 1940-tal, 51x31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:03