MÖBLER / Skåp & hyllor / Kryddhylla 10313675
*
nr 1031 3675
Kryddhylla
Gefle, längd: 72 cm, djup: 17 cm, höjd: 26 cm
Kondition: slitage, missfärgningar samt ett lagat handtag
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 april 2016
kl 20:11:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/4 23:24:54
1
500 kr
18/4 17:56:45
2
Vinnande bud
18/4 18:48:49
3
700 kr
18/4 18:48:49
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle kryddhylla skåp svensk keramik svenska keramiker
-
4331 Hörnvitrinskåp
Karl Johan, björk. Höjd: 202 cm, nyckel
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:47
*
Kryddhylla
Kondition: slitage, missfärgningar samt ett lagat handtag
Läs om budbetjänten
nr 1031 3675
Kryddhylla
Gefle, längd: 72 cm, djup: 17 cm, höjd: 26 cm
Kondition: slitage, missfärgningar samt ett lagat handtag
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 april 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/4 23:24:54 | 1 | 500 kr |
18/4 17:56:45 | 2 | Vinnande bud |
18/4 18:48:49 | 3 | 700 kr |
18/4 18:48:49 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle kryddhylla skåp svensk keramik svenska keramiker
-
4331 Hörnvitrinskåp
Karl Johan, björk. Höjd: 202 cm, nyckel
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:47