KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Krita 6605625
*
nr 660 5625
Rune Jansson
(1918-2014), Sverige
Krita, Rune Jansson, "Vågors rörelse", -1974, 28x34
Rune Jansson, svensk bildkonstnär född 1918, död 2014.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 oktober 2010
kl 19:09:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/9 12:21:47
1
300 kr
30/9 12:38:51
2
500 kr
3/10 01:50:18
3
400 kr
3/10 01:51:13
3
550 kr
3/10 16:42:06
2
600 kr
4/10 18:54:10
4
1.500 kr
4/10 18:59:10
5
1.500 kr
4/10 18:59:38
5
1.600 kr
4/10 19:01:02
4
1.700 kr
4/10 19:02:09
5
Vinnande bud
4/10 19:04:58
4
2.000 kr
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller krita rune jansson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:06
-
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:24
*
Rune Jansson
Rune Jansson, svensk bildkonstnär född 1918, död 2014.
nr 660 5625
Rune Jansson
(1918-2014), Sverige
Krita, Rune Jansson, "Vågors rörelse", -1974, 28x34
Rune Jansson, svensk bildkonstnär född 1918, död 2014.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 oktober 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/9 12:21:47 | 1 | 300 kr |
30/9 12:38:51 | 2 | 500 kr |
3/10 01:50:18 | 3 | 400 kr |
3/10 01:51:13 | 3 | 550 kr |
3/10 16:42:06 | 2 | 600 kr |
4/10 18:54:10 | 4 | 1.500 kr |
4/10 18:59:10 | 5 | 1.500 kr |
4/10 18:59:38 | 5 | 1.600 kr |
4/10 19:01:02 | 4 | 1.700 kr |
4/10 19:02:09 | 5 | Vinnande bud |
4/10 19:04:58 | 4 | 2.000 kr |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller krita rune jansson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:06 -
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:24