KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Kopparstick 10898531
*
nr 1089 8531
Kopparstick
2 st, Christian VII & Maria, 1800-talsramar, ramens innermått: 41x29
Utrop:
4.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 februari 2017
kl 20:04:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/2 15:36:18
1
1.500 kr
13/2 18:30:36
2
1.600 kr
13/2 19:18:25
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: christian vii & maria etsningar grafik kopparstick
-
4276 Kopparstick
Vy mot Pont Neuf. Bildmått: 22x47 cm, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:26
*
Kopparstick
nr 1089 8531
Kopparstick
2 st, Christian VII & Maria, 1800-talsramar, ramens innermått: 41x29
Utrop: | 4.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 februari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/2 15:36:18 | 1 | 1.500 kr |
13/2 18:30:36 | 2 | 1.600 kr |
13/2 19:18:25 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: christian vii & maria etsningar grafik kopparstick
-
4276 Kopparstick
Vy mot Pont Neuf. Bildmått: 22x47 cm, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:26