KONST / Litografier / Konstmapp 12422121

nr 1242 2121

Nils Kölare

(1930-2007), Sverige

Konstmapp, "Saga 91". LG Lundberg, Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Harald Lyth (f. 1937), Sverige. C Göran Karlsson (f. 1944), Sverige. Curt Hilfon, Nils Kölare (1930-2007), Sverige. Serigrafier. Signerad, numrerad 48/150. 6 st, lösa blad. Bladets mått: 50x70 cm

Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 18 mars 2019
kl 18:03:45

16/3 13:52:50 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 18 mar

Nils Kölare

Läs mer om Nils Kölare