KONST / Litografier / Konstmapp 12422120

nr 1242 2120

Gunnar Allvar

(1922-2003), Sverige

Konstmapp, "Jubileumsportfölj Konstnärsklubben 1856-1981", 5 st, färglitografier. Gunnar Allvar (1922-2003), Sverige. Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. Signerad, numrerad 158/250, bladets mått: ca 50x70 cm

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 18 mars 2019
kl 18:01:49

18/3 17:46:20 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 18 mar

Gunnar Allvar

Läs mer om Gunnar Allvar