MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Konsol 212126
*
nr 21 2126
KONSOL
Lenght: ()
Keramik, 1800-tal, H15
Estimate:
400
Sold:
SEK 400
Auction date:
Monday November 6 2000
at 16:00:00
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsol
-
8161 Konsoler
10 pieces, wood. Diameter: 9-22 cm,
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:25
-
8221 Konsoler
one pair, Märkta 1883, målade. Height: 19 cm,
Present: SEK 150
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:26
-
1028 MIRROR
+ console table, Empire. Height: 170+ 62, Width: ..//
Present: SEK 3000
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:32
*
KONSOL
nr 21 2126
KONSOL
Lenght: ()
Keramik, 1800-tal, H15
Estimate: | 400 |
---|---|
Sold: | SEK 400 |
Auction date: |
Monday November 6 2000 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsol
-
8161 Konsoler
10 pieces, wood. Diameter: 9-22 cm,
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:25 -
8221 Konsoler
one pair, Märkta 1883, målade. Height: 19 cm,
Present: SEK 150
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:26 -
1028 MIRROR
+ console table, Empire. Height: 170+ 62, Width: ..//
Present: SEK 3000
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:32