KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 15184219
nr 1518 4219
Ossian Elgström
(1883-1950), Sverige
Kolteckning, Monogramsignerad 1934. Bildmått: 77x50 cm, yttermått inklusive ram: 92x62 cm
Ossian Elgström, svensk målare född 1883, död 1950.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
måndag 30 januari 2023
kl 19:00:30
100 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
Ossian Elgström
Läs mer om Ossian Elgström