KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 11687057
*
nr 1168 7057
Acke Ã…slund
(1881-1958), Sverige
Kolteckning, 1944, Hästar, 48x63
Acke Åslund, född 1881 i Östersund, död 1958 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 mars 2018
kl 20:47:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/3 00:24:45
1
700 kr
10/3 16:08:57
1
1.000 kr
10/3 23:13:12
2
900 kr
10/3 23:13:12
1
1.000 kr (Budbetjänt)
10/3 23:13:35
2
1.500 kr
11/3 12:16:56
3
1.500 kr
11/3 12:16:56
2
1.500 kr (Budbetjänt)
11/3 12:17:09
3
1.700 kr
12/3 13:13:17
1
2.000 kr
12/3 20:42:31
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Acke Ã…slund
Acke Åslund, född 1881 i Östersund, död 1958 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Acke Ã…slund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: acke åslund akvarell akvareller djurmotiv häst hästar kolteckning svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14
*
Acke Ã…slund
Acke Åslund, född 1881 i Östersund, död 1958 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Acke Ã…slund
nr 1168 7057
Acke Ã…slund
(1881-1958), Sverige
Kolteckning, 1944, Hästar, 48x63
Acke Åslund, född 1881 i Östersund, död 1958 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 mars 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/3 00:24:45 | 1 | 700 kr |
10/3 16:08:57 | 1 | 1.000 kr |
10/3 23:13:12 | 2 | 900 kr |
10/3 23:13:12 | 1 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
10/3 23:13:35 | 2 | 1.500 kr |
11/3 12:16:56 | 3 | 1.500 kr |
11/3 12:16:56 | 2 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
11/3 12:17:09 | 3 | 1.700 kr |
12/3 13:13:17 | 1 | 2.000 kr |
12/3 20:42:31 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Acke Ã…slund
Acke Ã…slund, född 1881 i Östersund, död 1958 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Acke Ã…slund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: acke åslund akvarell akvareller djurmotiv häst hästar kolteckning svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14