MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Karmstol 12859023

nr 1285 9023

Karmstol

sk Crownchair, barock. Proveniens familjen Bernadotte af Wisborg

Konditionsrapport: kompletterad

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 28 oktober 2019
kl 18:08:47

26/10 13:24:03 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 28 okt

Klassiska

Läs mer om Klassiska
Barocken
Europeisk konststil som uppkommer i Italien vid 1550-talet.