KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Karikatyrteckning 6456002
*
nr 645 6002
Al Bergström
(1910-1975), Sverige
Karikatyrteckning, Al Bergström (1910-1975), New York, 1947, föreställande Ingrid Bergman. Dedikation och autograf av Ingrid Bergman. Blandteknik, Bladstorlek 49x35
Al Bergström, född 1910, död 1975, svensk karikatyrtecknare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 juni 2010
kl 19:25:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/6 23:52:54
1
700 kr
13/6 15:08:22
2
1.600 kr
13/6 20:01:36
2
Vinnande bud
14/6 15:46:00
3
1.500 kr
14/6 15:46:36
3
2.500 kr
- Konstnär/Designer
Al Bergström
Al Bergström, född 1910, död 1975, svensk karikatyrtecknare.
Läs mer om Al Bergström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller al bergström blandteknik karikatyrteckning new york svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:26
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22
-
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:03
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:20
-
7166 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:58
*
Al Bergström
Al Bergström, född 1910, död 1975, svensk karikatyrtecknare.
Läs mer om Al Bergström
nr 645 6002
Al Bergström
(1910-1975), Sverige
Karikatyrteckning, Al Bergström (1910-1975), New York, 1947, föreställande Ingrid Bergman. Dedikation och autograf av Ingrid Bergman. Blandteknik, Bladstorlek 49x35
Al Bergström, född 1910, död 1975, svensk karikatyrtecknare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 2.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 juni 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/6 23:52:54 | 1 | 700 kr |
| 13/6 15:08:22 | 2 | 1.600 kr |
| 13/6 20:01:36 | 2 | Vinnande bud |
| 14/6 15:46:00 | 3 | 1.500 kr |
| 14/6 15:46:36 | 3 | 2.500 kr |
- Konstnär/Designer
Al Bergström
Al Bergström, född 1910, död 1975, svensk karikatyrtecknare.Läs mer om Al Bergström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller al bergström blandteknik karikatyrteckning new york svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:26 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22 -
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:03 -
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:20 -
7166 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:58



