Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Horn 8225210



*

nr 822 5210


Horn

Hjort & ren,


Hjort & ren


Estimate:

700

Sold:

SEK 600

Auction date:

Monday April 29 2013
at 20:48:24


  • Bid history
Time Bidder Bid
24/4 17:35:49 1      500 kr
27/4 17:33:20 2      400 kr
27/4 17:34:27 2      500 kr
27/4 21:52:31 2      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Renässans
Europeisk konststil. Uppkom i Italien vid 1400-talets början.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: hjort & ren horn
  • 7020 Blomkonsoler
    9 pcs, forging, 1930-40-tal. Height: 13-29,
     

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:33
  • 7022 BOOKEND
    one pair, 1920s. Length: 13 cm, height: 14 cm,
    Present: SEK 200

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:09
  • 7047 TABLE MATS
    Svenskt Tenn, Sweden, Josef Frank (1885-1967), Aus..//
    Present: SEK 800

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 19:10




Ladda ner broschyr