Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Speglar / Handspegel 6914398



*

nr 691 4398


Handspegel

AG Dufva, Nysilver, höjd: 26


Utrop:

300 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 april 2011
kl 17:48:20


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
9/4 14:19:11 1      300 kr
10/4 22:08:18 2      150 kr
11/4 16:16:12 2      250 kr
11/4 16:17:20 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ag dufva handspegel nysilver pläter speglar
  • 8291 Spegel
    1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 19:03
  • 8195 Spegel
    1930/40-tal Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 18:18
  • 7027 Spegel
    guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 19:12
  • 8125 Spegel
    Markaryd, Furu, 144x66 cm
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:07




Ladda ner broschyr