MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Gungstol 14433291

nr 1443 3291

Yngve Ekström

(1913-1988), Sverige

Gungstol, Yngve Ekström (1913-1988), Sverige, sadelgjord

Konditionsrapport: slitage, skador

Yngve Ekström, född 1913, död 1988, svensk möbelformgivare från Småland.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

3.600 kr

måndag 24 januari 2022
kl 20:41:58

  • Tema
  • 24 jan

Retro

Läs mer om Retro

Yngve Ekström

Läs mer om Yngve Ekström