KONST / Litografier / Grafik 11031480
*
nr 1103 1480
Bent Holstein
(f. 1942), Danmark
Grafik, 4 delar, Nordstjernans Jubileumsutgåva, i metalletui, Richard Davies, Bent Holstein (f. 1942), Aramis Ney & Teresa Wennberg, bladets mått: 21x15
Bent Holstein, dansk målare född 1942.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 april 2017
kl 18:09:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/4 13:35:28
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bent holstein danmark dansk dansk design danska danskt europa grafik i metalletui litografier norden richard davies skandinavien skandinavisk
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:04
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
*
Bent Holstein
Bent Holstein, dansk målare född 1942.
nr 1103 1480
Bent Holstein
(f. 1942), Danmark
Grafik, 4 delar, Nordstjernans Jubileumsutgåva, i metalletui, Richard Davies, Bent Holstein (f. 1942), Aramis Ney & Teresa Wennberg, bladets mått: 21x15
Bent Holstein, dansk målare född 1942.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 april 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/4 13:35:28 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bent holstein danmark dansk dansk design danska danskt europa grafik i metalletui litografier norden richard davies skandinavien skandinavisk
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:04 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07



