KONST / Litografier / Grafiskt blad 16816212
nr 1681 6212
Bengt Olson
(f. 1930), Sverige
Grafiskt blad, Ej signerad, Nils Holgersson, 56x44 cm, yttermått inklusive ram: 69x56 cm
Bengt Olson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930 i Kristinehamn.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 24 februari 2025
kl 18:40:02
23/2 09:54:55
Bengt Olson
Läs mer om Bengt Olson