ART / Watercolor paintings & Drawings / Gouaches 17119132
nr 1711 9132
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
3 pcs, Göran Brunius (1911-2005), Sweden. Signed, dated - 35, reklamskyltar för Hötorgshallen och Nordiska Fröhandeln, sheet: 25x51 cm, outer dimensions including frame: 36x61,
GOUACHES, 3 st, Signerad, daterad - 35, reklamskyltar för Hötorgshallen och Nordiska Fröhandeln, bladets mått: 25x51 cm, yttermått inklusive ram: 36x61 cm
Göran Brunius, born 1911, dead 2005, Swedish painter and sculptor.
SEK 100
Monday June 30 2025
at 20:10:46
29/6 09:26:30
Göran Brunius
Read more about Göran Brunius