KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouacher 10962154

nr 1096 2154

Alfred Wetterström

(1863-1934), Sverige

Gouacher, 2 st. Alfred Wetterström (1863-1934), Stockholmsmotiv, signerad, 1923 + 1924, 28x43

Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.

Utrop:

800 kr

Såld:

100 kr

måndag 20 mars 2017
kl 19:30:43

20/3 18:11:33 1      Vinnande bud
20/3 18:12:32 1      justering av budtak

Alfred Wetterström

Läs mer om Alfred Wetterström