KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 12597340
nr 1259 7340
Roland Kempe
(1907-1991), Sverige
Gouache, Signerad, daterad 70, modell, bladets mått: 8x16
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 3 juni 2019
kl 19:11:39
27/5 23:48:45
100 kr
3/6 07:59:24
Roland Kempe
Läs mer om Roland Kempe
Gouache
Gripsholmsmodell