KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 15507242
nr 1550 7242
Maurice Blanchard
(1903-1969), Frankrike
Gouache, Paris, Signerad. Bildmått: 24x33 cm, yttermått inklusive ram: 39x47 cm
Maurice Blanchard, fransk bildkonstnär född 1903, död 1969.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 3 juli 2023
kl 20:19:38
2/7 23:32:54
Maurice Blanchard
Läs mer om Maurice Blanchard
Gouache