KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Gouache 2895302
*
nr 289 5302
Gouache
Marie Louise Henriz Samad, -79, Spelkort, 19 x 24
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 december 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/11 14:29:04
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Gouache
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell gouache konst spelkort täckfärg vattenfärg
-
3188 Collage
Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:30
-
1018 Fotografi
Mattias Klum (f. 1968), Sverige. Naturmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:16
-
3213 Fototyp
efter "Jean Cocteau", meny, yttermått inklusive ra..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:07
-
3277 Grafiska blad
4 st, eftertryck. Signerade Dubois, Erotiska motiv..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:45
-
3319 Inramad affisch
Ernst Joseph, yttermått inklusive ram: 60x50 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:50
-
3060 Plansch
Stockholm, panorama, yttermått inklusive ram: 30x2..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:19
*
Gouache
nr 289 5302
Gouache
Marie Louise Henriz Samad, -79, Spelkort, 19 x 24
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 100 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 december 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/11 14:29:04 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gouache
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell gouache konst spelkort täckfärg vattenfärg
-
3188 Collage
Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:30 -
1018 Fotografi
Mattias Klum (f. 1968), Sverige. Naturmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:16 -
3213 Fototyp
efter "Jean Cocteau", meny, yttermått inklusive ra..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:07
-
3277 Grafiska blad
4 st, eftertryck. Signerade Dubois, Erotiska motiv..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:45 -
3319 Inramad affisch
Ernst Joseph, yttermått inklusive ram: 60x50 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:50 -
3060 Plansch
Stockholm, panorama, yttermått inklusive ram: 30x2..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:19