KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 14664264
nr 1466 4264
Lars Wellton
(1918-1992), Sverige
Gouache, Signerad, daterad 1948,24x28, yttermått inklusive ram: 37x43 cm
Lars Wellton, svensk målare och tecknare född 1918, död 1992.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 9 maj 2022
kl 18:49:36
8/5 16:59:07
Lars Wellton
Läs mer om Lars Wellton
Gouache