KONST / Litografier / Grafiskt blad 13253368
nr 1325 3368
Vladimir Kamendy
(1955-2014), Sverige
Grafiskt blad, Gicléetryck, "Medelhav". Signerad, numrerad 65/100. Oramat löst blad. Motivet: ca 28x18 cm
Vladimir Kamendy, svensk-slovakisk konstnär född i Bratislava 1955, död 2014.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 11 maj 2020
kl 20:43:32
6/5 20:36:57
Vladimir Kamendy
Läs mer om Vladimir Kamendy