KONST / Litografier / Grafiskt blad 13242249
nr 1324 2249
Vladimir Kamendy
(1955-2014), Sverige
Grafiskt blad, Gicléetryck, Komposition, "Sunset". Signerad, numrerad 33/50, oramat löst blad. Motivet: 60x40 cm
Vladimir Kamendy, svensk-slovakisk konstnär född i Bratislava 1955, död 2014.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 4 maj 2020
kl 20:16:12
2/5 14:37:53
Vladimir Kamendy
Läs mer om Vladimir Kamendy