MÖBLER / Skåp & hyllor / Garderobsskåp 4391299
*
nr 439 1299
Garderobsskåp
Sekelskifte, spegel, längd: 79, djup: 54, höjd: 210
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 november 2006
kl 16:00:00
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: garderob garderober garderobsskåp klädskåp sekelskifte skåp spegel
-
5198 Bokhylla
Betsad Furu. Bredd: 70 cm, djup: 25 cm, höjd: 140 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:11
-
5214 Bokhylla
mahogny. Bredd: 150 cm. Höjd: 230 cm (3 delbara se..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:44
-
5188 Bokhylleskåp
2 st. Bredd: 90 cm, djup: 42 cm, höjd: 191 cm, nyckel
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:31
-
5223 Bokhylleskåp
längd: 85 cm, djup: 44 cm, höjd: 170 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:07
-
5189 Bokhylleskåp
längd: 89 cm, djup: 42 cm, höjd: 181 cm, nyckel
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:56
-
5222 Bokhylleskåp
Troeds. Bredd: 127 cm, djup: 43 cm, höjd: 190 cm, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:37
*
Garderobsskåp
nr 439 1299
Garderobsskåp
Sekelskifte, spegel, längd: 79, djup: 54, höjd: 210
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 november 2006 |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: garderob garderober garderobsskåp klädskåp sekelskifte skåp spegel
-
5198 Bokhylla
Betsad Furu. Bredd: 70 cm, djup: 25 cm, höjd: 140 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:11 -
5214 Bokhylla
mahogny. Bredd: 150 cm. Höjd: 230 cm (3 delbara se..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:44 -
5188 Bokhylleskåp
2 st. Bredd: 90 cm, djup: 42 cm, höjd: 191 cm, nyckel
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:31
-
5223 Bokhylleskåp
längd: 85 cm, djup: 44 cm, höjd: 170 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:07 -
5189 Bokhylleskåp
längd: 89 cm, djup: 42 cm, höjd: 181 cm, nyckel
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:56 -
5222 Bokhylleskåp
Troeds. Bredd: 127 cm, djup: 43 cm, höjd: 190 cm, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:37