MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Fåtöljer 16003416

nr 1600 3416

Fåtöljer

ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien, 1950-tal. Modellen formgiven på 1930-talet, renoverade. Svartbetsad stomme, fast stoppad rygg och sits. Bredd: 65 cm. Djup: ca 63 cm. Höjd: 77 cm, sitthöjd: ca 38 cm

Utrop:

12.000 kr

måndag 26 februari 2024
kl 20:30:06