MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Fåtöljer 12859030

nr 1285 9030

Carl Malmsten

(1888-1972), Sverige

Fåtöljer, Ett par, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Advokaten". Helstoppad med häftad tygklädsel och resårsits. Brännmärkt CM. Sitthöjd 40 cm

Konditionsrapport: Slitage. Smärre fläckar. Skador på klädsel. Sliten sits

Utrop:

6.000 kr

Såld:

5.200 kr

måndag 28 oktober 2019
kl 20:37:16

  • Klassiska
  • 28 okt

Klassiska

Läs mer om Klassiska