MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Fåtölj 15029489
nr 1502 9489
Yngve Ekström
(1913-1988), Sverige
Fåtölj, Lamino, Swedese. Skiktlimmat och formpressat trä, fårskinn. Brännstämplad Swedese
Kondition: skadad, slitage,
Yngve Ekström, född 1913, död 1988, svensk möbelformgivare från Småland.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 14 november 2022
kl 18:03:30
2.000 kr
2.600 kr
2.400 kr
2.600 kr (Budbetjänt)
Yngve Ekström
Läs mer om Yngve Ekström