MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Fåtölj 13546303

nr 1354 6303

Yngve Ekström

(1913-1988), Sverige

Fåtölj, Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. "Kurva". Skiktlimmat och formpressat trä, fårskinnsklädsel (omklädd), brännstämplad

Konditionsrapport: slitage

Yngve Ekström, född 1913, död 1988, svensk möbelformgivare från Småland.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

5.000 kr

måndag 19 oktober 2020
kl 18:01:38

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 600 kr
  Göteborg 600 kr
  Helsingfors 600 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

Yngve Ekström

Läs mer om Yngve Ekström
Emmafåtölj
Stoppad fåtölj i nyrokoko